Bayrak FM Hakkında Kısa Bilgi:

KKTC'nin kamu yayını yapan radyosudur. İlk yayın sözü ise 'Bayrak, Bayrak, Bayrak' diye verilmişti. 1963 yılında yayın için gerekli elektrik çok zor şartlarda sağlanarak , iki mücahit tarafından yayına hazırlanmıştır.

Bayrak FM

Bayrak FM Kıbrıs’ın en çok dinlenen radyo istasyonu olarak nam salmıştır. Bunun yanı sıra radyo istasyonunun Kıbrıs’ta yayın hayatına başlamış olan ilk radyo olduğu da bilinmektedir. Radyonun kurulma amacı ise günümüzde yapmış olduğu müzik yayınlarından farklıdır. İlk yayınlarını 25 Aralık 1963 yılında yapmaya başlayan radyo, Kıbrıs Türklerinin haklı tavrının duyurulması için kurulmuştur. Bu haklı tavır ise gerçekleştirilen anlaşmalara karşın Rumların, Türkleri Kıbrıs’ta dışlamalarından ileri gelmektedir.
Yayınlarında diplomatik ya da siyasi sıkıntılarının sona ermesinden sonra format değiştiren Bayrak FM, artık çağdaş şekilde hayatına devam etmektedir. Radyonun içerik olarak farklı türde müzikleri kullandığı bilinmektedir. Bunların yanı sıra Bayrak FM yayınları gündem haberlerini de içermektedir. Radyoda sadece Kıbrıs gündeminde olan haberlere öncelik verilmemektedir. Başta Türkiye olmak üzere farklı ülkelerin haberleri de radyoda, dinleyicilerine aktarılmaktadır. Radyo yayınlarına erişim için internet bağlantılarının da kullanılmaya başlanması ile Bayrak FM, Türkiye’den ve farklı dünya ülkelerinden de dinlenebilir hale gelmiştir.

Bayrak FM Radyo

Bayrak FM radyo programlarında en teknolojik radyo ekipmanlarını bünyesinde bulundurmaktadır. Böylece radyoya internet üzerinden bağlanmak mümkün olmuştur. Zaman içerisinde Bayrak FM’in kadrosuna farklı kanalların eklendiği de görülmektedir. Bu alanda özellikle Türk Müziği yayınları yapan ya da klasik müzik yayınları yapan alternatifler sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bayrak FM’in sadece haber yayınları yapan Bayrak Radyo Haber isimli bir kanalı daha bulunmaktadır. Dinleyiciler farklı kanalların tamamına internet sitesi üzerinden erişim sağlayabilmektedir.
İngilizce yayın yapan bir kanalı da olan Bayrak FM canlı yayınlarına İstiklal Marşı ile başlamaktadır. Yayınların başlamasından sonra günlük olarak akışın dışına çıkılmadan içerik paylaşımı yoluna gidilmektedir. Radyo içerisinde Sinema Sohbetleri, Mikrofon Sizde, Unutulmayanlar ya da Tadımlık Sohbetler isimleri altında pek çok farklı program yayınlanmaktadır. Yayınlanan programlar isimlerine göre belirlenen içerikler üzerinden dinleyiciler ile buluşmaktadır. Bayrak FM içerisinde her saat başlında haberler kısa şekilde aktarılmaktadır. Günde bir kez ise ana haber bülteni üzerinden haber yayını yapılmaktadır. Bu sayede dinleyicilerin gündemi takip etmeleri Bayrak FM tarafından sağlanabilmektedir.

Bayrak FM Kelimeler;

  • Bayrak FM
  • Bayrak FM dinle
  • Bayrak FM canlı dinle
  • Bayrak FM radyo dinle
  • CRL
  • canlı radyo
  • radyo dinle

«
Bayrak FM
»
Popüler Radyo Yayınları
CRL