Cem Radyo Hakkında Kısa Bilgi:

Müzikal seçimleri daha çok Türk Halk Müziğidir ve daha özel olarak Alevi Bektaşi Nefeslerine yer vermektedir. Özgün müziğinde yer aldığı yayınlarda çoğu alevi kökenli olan dinleyenlerine müzik ziyafeti sunmaktadır.

Cem Radyo

Cem Radyo, yayınlarına özellikle Marmara Bölgesi üzerinden frekans sistemi ile devam etmektedir. 1997 yılında başladığı yayın hayatında radyonun prensipleri ilgi çekici olarak görülmektedir. Radyonun sloganının “Sevginin, Kardeşliğin ve Dostluğun Sesi” olması içerikler konusunda ipuçları alınmasını sağlamaktadır. Cem Radyo, gerek Alevi – Bektaşi inancını gerek diğer inanışları saygı ile selamlayan bir radyo olarak bilinmektedir. İstasyonun bu alandaki yönelimi yapılan canlı programlardan ya da şarkı seçimlerinden de anlaşılabilmektedir.
Radyonun ilk yıllarında sadece Cem Radyo frekansı olan 96.4 üzerinden yayınlarını sürdürdüğü bilinmektedir. Halen aktif olan frekans daha önce de belirtildiği gibi Marmara Bölgesi genelinde dinlenebilmektedir. Ancak radyo, dinleyicilerine frekans yayınlarından farklı bağlanma alternatifleri de sunmuştur. Uydu ve internet alternatiflerinin kullanılması, radyonun sadece Marmara Bölgesi’nden değiş farklı ülkelerden de dinlenmesini sağlamaktadır. Yayınlarına ara vermeyen Cem Radyo, haftalık olarak en çok istek alan ya da en çok çalan parçaları dinleyicileri ile paylaşmaktadır. Bu alandaki Top listeleri radyonun internet sitesinde de yayımlanmaktadır.

Cem Radyo Live

Dinleyiciler için Cem Radyo programları hakkında detaylı bilgiler de verilmektedir. Bilgilerin detayları yine Cem Radyo internet adresinde erişimlere hazır olarak tutulmaktadır. Ancak radyoda Hünkâr Uğurlu, Funda Salman ve Haluk Gülsoy gibi yayıncıların programlarını devam ettirdikleri bilinmektedir. devam eden programlarda farklı memleketlere özgü parçalar, sanat müziği eserleri ya da nostaljik eserler yayınlanmaktadır. Radyo, yayınlarında dinleyicilerinin isteklerini de kulak ardı etmemektedir.
Dinleyici istekleri Cem Radyo canlı yayınlarındaki çalma oranlarına göre hazırlanan Top 10 listelerinin hazırlanmasında da etkilidir. Üstelik programlara bağlanılarak programcılar ile birebir olarak iletişim kurmak da mümkündür. Cem Radyo içerisinde yayın yapan programcıların spontane olarak yayınlarını devam ettirdiklerine de belli bir konu üzerine yoğunlaştıkları da görülmektedir. Ancak her halükarda canlı yayınlarda dinleyicilerin aktif hale gelebilmesi için internet üzerinden etkileşim oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu sayede dinleyicilerin herhangi bir konu hakkındaki görüşleri de alınabilmektedir. Radyoda müzik yayınları haber ve reklam araları da bulunmaktadır. Günlük yayın akışları belirtildiği saatlerden şaşmadığı için radyo sistemleri istenen şekilde işlemektedir. 

Cem Radyo Kelimeler;

  • Cem Radyo
  • Cem Radyo dinle
  • Cem Radyo canlı dinle
  • Cem Radyo radyo dinle
  • Cem Radyo FM dinle
  • CRL
  • canlı radyo
  • radyo dinle

«
Cem Radyo
»
Popüler Radyo Yayınları
CRL