Diyanet Radyo Hakkında Kısa Bilgi:

Diyanet radyo, 8 Temmuz 2013 yılında T.C. Diyanet işleri başkanlığı ile TRT ortaklığında yayın hayatına başlamıştır. Uydudan, internet ten diyanet radyo dinle. Sohbetler, din ve hayat, haberler formatında yayınlara yer vermektedir. Dini vecibelerle ilgili programları canlı Diyanet radyo dinleyin. İstanbul, 102,6 Ankara, 94,6 İzmir, 98,8 Bursa, 97,9 frekanslarında yayın yapmaktadır. Uydu üzerinde canlı radyolar arasında yer alır. İnternet üzerinden online Canlı Radyo Dinle sitemizden 24 saat kesintisiz canlı Diyanet radyo dinleyebilirsiniz.

Diyanet Radyo

Devlet radyoları arasında yer alan Diyanet Radyo, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TRT ortak çalışmaları neticesinde 2013 yılında yayın yapmaya başlamıştır. İsminde de net bir şekilde belli olduğu gibi radyonun yayınları İslami çizelgede devam etmektedir. Bu bağlamda radyo içerisinde sadece ezgi ve ilahi paylaşımı yapılmamaktadır. Tarihi anılar, güzel ahlak, Allah’ın isimleri ve anlamları üzerine kurulmuş olan farklı programlar da Diyanet Radyo içerisinde dinleyicileri ile buluşmaktadır.
Diyanet Radyo canlı yayınlarında dinleyici katılımlarına büyük bir önem verilmektedir. İsteyen dinleyenler programlara katılımlarını telefon numaralarından bağlanarak yapabilmektedir. Bunun yanı sıra radyo içerisinde yayın katılımları için farklı iletişim sistemleri de bulunmaktadır. Whatsapp hattını aktif şekilde kullanan istasyon, hat üzerinden dinleyici isteklerini almaktadır. Sesli kayıt sistemi ile alınan istekler, radyona aynen çalınmaktadır. Bu sayede dinleyiciler hem kendi seslerini, hem de gönderdikleri mesajları radyo kanalı aracılığı ile sevdikleri ile paylaşabilmektedir. Sesli kayıtların paylaşımının hemen ardından ise dinleyicilerin talep ettikleri ilahiler ya da ezgiler çalmaya başlamaktadır.

Diyanet Radyo Yayınları

Bireyler Diyanet Radyo yayınlarını, radyonun kuruluş yılı olan 2013’ten bu yana internet üzerinden de dinleyebilmektedir. İnternet yayınları için radyonun internet sitesinin alt kısmında bir Player hazırda bekletilmektedir. Player, başlama butonuna basılması ile birlikte uygulama indirilmesini istemeden anında çalmaya başlamaktadır. Ayrıca sistem içerisinde dinleyiciler için mobil uygulamalar da bulundurulmaktadır. İsteyen dinleyiciler radyoyu uyduları üzerinden de dinleyebilmektedir. Radyonun programcıları bireysel olarak devam ettikleri programlarında ünlü konuklar da ağırlayarak dinleyicilerinin merak ettikleri soruları yanıtlayabilmektedir.
Diyanet Radyo programları özellikle Ramazan ayı içerisinde programlarını maksimum seviyeye çıkarmaktadır. Hemen her program içerisinde konuk ağırlayan programcıları böylece manevi olarak bir huzura kavuşulmasını sağlamaktadır. Radyonun dini açıdan önemli bulunan gün ve gecelerde de bilgilendirici yayınlar yaptığı bilinmektedir. Önemli günlerde nasıl davranılması gerektiği hangi ibadetlerin gerçekleştirmesi gerektiği Diyanet Radyo yayınları ile öğrenilebilmektedir. Ayrıca yayınların tümü Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından onaylandığı için verilen bilgilerin yanlış ya da taraflı olma ihtimali de bulunmamaktadır. Böylece Diyanet Radyo kalitesini de belgeleyebilmektedir.

Diyanet Radyo Kelimeler;

  • Diyanet Radyo
  • Diyanet Radyo dinle
  • Diyanet Radyo canlı dinle
  • Diyanet Radyo radyo dinle
  • Canlı Diyanet Radyo dinle

«
Diyanet Radyo
»
Popüler Radyo Yayınları
CRL