Lig Radyo Hakkında Kısa Bilgi:

Marmara bölgesi genelinde yayın yapmaktadır ve Türksat 2A uydusundan dinlenebilmektedir. 21 Kasım 2013 de radyo kuruluşu Sancak Grubu'na satılmıştır. Ülkemizin en büyük bölgesel radyosudur.

Lig Radyo

Ülkemizde futbol odaklı yayın yapan radyolardan biri de Lig Radyo’dur. Yayınlarına 2006 yılında başlayan istasyon rakiplerine göre daha farklıdır. Öncelikle radyonun, Marmara Bölgesi’nde yer alan dokuz farklı merkezden yayın yaptığı bilinmektedir. Bu sayede interaktif olarak yayın yapabilen kanal içerisinde farklı spor dalları üzerinden haber edinimi garantilenmektedir. Radyonun spor dalları arasında farklı dallara yönelebilmesi hitap ettiği kitlenin de artmasını sağlamaktadır.
Lig Radyo dinleyicilerine vermiş olduğu hizmet kalitesi neticesinde ülkemizdeki en büyük bölgesel radyo olmayı başarmıştır. Marmara Bölgesi’nde ikamet eden dinleyiciler radyoya genellikle 92.3 frekansı üzerinden erişim sağlayabilmektedir. Ancak Marmara Bölgesi’nde yer almamak radyo erişimlerinin olmadığı anlamına gelmemektedir. Dinleyiciler radyoya internet üzerinden de mobil bağlantılarla da bağlanabilmektedir. Mobil bağlantılar için site içerisinde hem IOS hem de Android uygulama seçenekleri mevcuttur. Kullanıcıların uygulamalar üzerinden yayınları takip edebilmeleri için akıllı cihazlarına uygulamaları indirip kurmaları yeterlidir. İndirme ve kurulum işlemleri birkaç dakika bile sürmeden tamamlanarak anında radyo erişimleri sağlanabilmektedir.

Lig Radyo Programları

Dinleyiciler Lig Radyo içeriklerinde sadece spor haberlerini ve yorum programlarını bulmamaktadır. Kanal, sporu müzikle buluşturma özelliğine sahiptir. Haber aralarında ya da belli zamanlarda radyoda popüler müziklerin çaldığı bilinmektedir. Müzik yayınları yapması Lig Radyo’nun diğer spor odaklı radyo kanallarından ayrı bir konumda bulunmasını sağlamaktadır. Ayrıca Lig Radyo deneyimlerine Turklcell Süper Lig resmi radyo yayıncısı olmak avantajını da bulundurmaktadır.
Lig Radyo yayınlarında canlı programların büyük bir yeri vardır. Bu neden yüzünden radyo programcıları hem radyoculuk hem de alakalı oldukları spor dalı ile ilgili büyük bir deneyime sahiplerdir. Böylelikle dinleyicilerin spor ile alakalı olan haberlere en akıcı dillerden tarafsız bir şekilde almaları garantilenmektedir. Ülkemizde futbol en popüler spor dallarından biri olduğu için radyo içerisinde futbol gündeminin takip edilip yorumlandığı özel programlar yer almaktadır. Programlarda farklı konukların olması ya da dinleyicilerin sosyal medya üzerinden programcılara mesaj göndermeleri mümkündür. Bu bağlamda Lig Radyo futbol tartışmaları da yapmaktadır. Radyoda, özellikle derbi öncesi ve sonrasında yapılan programlara dikkat edilmektedir.

Lig Radyo Kelimeler;

  • Lig Radyo
  • Lig Radyo dinle
  • Lig Radyo canlı dinle
  • Lig Radyo radyo dinle
  • Lig Radyo FM dinle
  • CRL
  • canlı radyo
  • radyo dinle

«
Lig Radyo
»
Popüler Radyo Yayınları
CRL