Metro FM Hakkında Kısa Bilgi:

Metro FM Türkiye'nin ilk özel radyo kuruluşlarındandır ve yabancı müzikte ilktir. Yabancı müziğin önde gelenlerindendir. Pop müzik yayını yapan radyo hem karasal yayın hem de Türksat 2A ile dinleyenlerine hizmet vermektedir. 'Türkiye'nin ilk ve En İyi Yabancı Müzik Radyosu’ sloganıyla yayınlarına devam etmektedirler. Program akışı, DJ ve seçimleriyle sizi kendinize getirecek özel bir kanal.

Metro FM

Ülkemizde yayın yapan ilk özel radyolardan biri olan Metro FM, aynı zamanda yabancı müzik yayını yapan ilk özel radyolardandır. Bu bağlamda ilklerin istasyonu olarak da bilinen radyo, 14 Temmuz 1992 yılından beridir radyoculuk alanında faaliyet göstermektedir. Ulusal çapta yayın yapan istasyon, karasal yayın bandı sayesinde farklı merkezlerden frekanslı olarak dinlenebilmektedir. “Limitsiz Hit Müzik” sloganı bulunan kanal içerisinde sadece İngilizce şarkılara yer verilmemektedir. İstasyon, Türkçe haricinde hit olmuş farklı dildeki şarkıların tamamına programlarında yer vermektedir.
Metro FM yayınlarının bağlı olduğu kuruluşlar zaman içerisinde pek çok kez el değiştirmiştir. Bir dönem Uzan Holding Şirketlerinden ötürü radyonun devlet elinde olduğu bile bilinmektedir. Ancak sonrasında yeniden satışa çıkarılan Metro FM, günümüzdeki şirketi ile yoluna devam etmeye başlamıştır. Radyonun Karnaval uygulamaları üzerinden dinlenebildiği de bilinmektedir. Karnaval uygulamaları sayesinde gerek mobil uygulamalar üzerinden gerek Smart TV sistemlerinden Metro FM yayınlarına erişim sağlanabilmektedir. Üstelik uygulamalar son çalan şarkıları ya da geçmiş programları da el altında bulundurma avantajı sunmaktadır.

Metro FM Radyo

Dinleyiciler Metro FM radyo yayınlarını resmi internet sitesinden de takip edebilmektedir. Resmi internet sitesi de devamlı olarak geliştirilmektedir. Bu sayede Karnaval uygulamalarında olduğu gibi radyoda öncesinde çalmış olan şarkılara da erişim sağlanabilmektedir. Üstelik şarkıların sözleri de internet sitesinde yayımlanmaktadır. Böylelikle şarkı sözlerinin anlamları daha kolay ortaya çıkarken ezber etmek isteyen dinleyicilere de yardımcı olmak amacı gerçekleştirilmektedir.
Radyonun internet sitesinde yabancı müzik piyasası ve ünlüler hakkında son haberler de güncel bir şekilde yayımlanmaktadır. Bunun yanı sıra Metro FM dinleyicileri, radyonun Top 40 listesine de internet sitesi üzerinden erişim sağlayabilmektedir. Listenin hazırlanması şarkıların hem ülkemizde hem de dünya piyasasındaki dinlenme oranlarına göre belirlenmektedir. Üstelik hazırlanan liste sabit kalmamaktadır. Haftalık oranlara göre değişim gösteren liste, yeni yabancı hit müziklerin takibini de sağlamaktadır. Radyo içerisinde sadece Top 40 listesindeki şarkıların sunumunu yapan programlar da vardır. Sıralı olarak çalan liste şarkıları aynı zamanda, o haftanın en çok istek alan parçalardır.

Metro FM Kelimeler;

 • Metro FM
 • Metro FM dinle
 • Metro FM canlı dinle
 • Metro FM radyo dinle
 • CRL
 • canlı radyo
 • radyo dinle

«
Metro FM
»
Metro FM canlı dinle

Metro FM

Mesajlar

 • begenc mammedow
  cok ama cok guzel bi radyo ben gece gunduz severek dinliyorum ve sizede tavsiye ederim
 • begenc
  kesinlikle bu radyoyu her yerde dinleyebilirsiniz gercekdan cok guzel sarkilar caliyo ben kendim Turkmenistanly olarak gece gunduz cok severek dinliyorum ve sizede tavsiye ederim
 • ">
  sa
 • CesuR
  Yabancı Müzik Metro FM de dinlenir...
 • gülizar
  kesinlikle dinleyin kendimden geciyorum bu kanalı dinlerkene :)
 • mülayim
  çok güzel şarkılar var bence çok harika bi radyo kanalı :D
Mesajı Gönder
Popüler Radyo Yayınları
CRL