Moral FM Hakkında Kısa Bilgi:

Moral FM Kur'an yorumları yapmaktadır. Yorumlarını asrımızın tefsiri olan Risale-i Nur'dan yapmaktadırlar. 1993 te yayın hayatına başlayarak ulusallaştırılmamış.

Moral FM

Moral FM, yayıncılık hayatına 1993 yılında başlamıştır. Radyo içerisinde bulundurduğu programcılar ve sistemi sayesinde dinleyicilerine dini ağırlıklı seslenmektedir. Ancak genel olarak tanıtımlara bakıldığında radyonun haber – yorum anlamında ilerlediği görülmektedir. Bunların yanı sıra kanalda kültürel ve tematik olarak da yayınlar hayata geçirmektedir. Radyo, ulusal anlamda Türkiye sınırları içerisindeki yayınlarında frekanslarını kullanmaktadır. Vericiler konusunda sıkıntı yaşamayan radyo kanalında yayınlar internet ve uydu üzerinden de yapılabilmektedir.
Radyonun yapmış olduğu açıklamalara göre Moral FM dinleme olanakları ülkemizde en çok uydu aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Gerek Avrupa ülkeleri gerek Afrika ülkelerinden yayınlara bağlantı kurulması ise internet ile sağlanmaktadır. Radyonun başarılarının belgeli şekilde resmi hale gelmesi ise 2004 senesinde başlamıştır. O zamandan bu yana her üç ayda bir yapılan resmi verilere göre Moral FM en çok dinlenen tematik radyolar listesinde kendine yer bulmaktadır. Radyo kanalının dinlenme oranlarında Moral FM program ve programcılarının da emekleri bulunmaktadır. Kanalda, alanında uzman kişilerin yayın yaptığı bilinmektedir.

Moral Radyo

Deneyiciler Moral FM programcıları arasında televizyon ekranlarından aşina olunan Zafer Akıncı ya da İkbal Gürpınar gibi isimlere rastlayabilmektedir. Programcı sayısı çok fazla olan Moral FM içerisinde yayımlanan programların sayısı da bir hayli fazladır. Kimi programlar haftanın belli günleri kimisi ise haftada bir gün dinleyicilerine seslenmektedir. Bu alanda özellikle bilgi içerikli programların hazırlık süreçlerinin uzun olması, yayın zamanlarının netleştirilmesinde etkin rol oynamaktadır.
Radyonun sadece dini yayınlar yapmadığı da bir gerçektir. Moral FM canlı dinleyenler Yavuz Bahadıroğlu gibi tarihçilerin programları ile de karşılaşabilmektedir. Ayrıca uzman aile danışmanlarının da aktif programları bulunduğu Moral FM, genellikle dinleyicilerinin bilgilenmesini ya da sorunlarının çözüşmesini sağlamak için çalışmaktadır. Bu nedenden ötürü radyonun yayın akışında boşluk bulunmamaktadır. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise radyonun içyapım ekibi devreye girmektedir. İç yapımların gerçekleştirmiş olduğu hazırlıklar neticesinde radyoda tasavvuf müziği çalınmaktadır. Yine içyapımlar Kur’an’ı Kerim içerisinde yer alan Yasin-i Şerif gibi surelerin telaffuzları ve mealleri hakkında yapılmış olan çalışmaların dinleyicilere erişmesinde etkin bir çalışma sürdürmektedir.

Moral FM Kelimeler;

  • Moral FM
  • Moral FM dinle
  • Moral FM canlı dinle
  • Moral FM radyo dinle
  • CRL
  • canlı radyo
  • radyo dinle

«
Moral FM
»
Popüler Radyo Yayınları
CRL