Numberone FM Hakkında Kısa Bilgi:

1992 yılında Londra da Ömer Karacan tarafından yayın hayatına başlamıştır. 1994 de İstanbul stüdyolarından dinleyicilerine seslendi. Turksat 4A ile de yayınlanmaktadır.

Numberone FM

Numberone FM, ülkemizde yabancı müzik yayınları yapan en eski radyo istasyonlarından biri olarak bilinmektedir. Radyo 1992 yılında Londra üzerinden kurulmuştur. Kısa süre içerisinde yayınlarını İstanbul merkezinden yapmaya başlayan radyo bu alanda ilk dönemlerde sadece frekans üzerinden hizmet sunumu yapmıştır. Dönemin teknolojik imkânlarına göre giderek kendini geliştiren Numberone FM artık hem uydudan hem frekanslar üzerinden hem de internetten kolaylıkla dinlenebilmektedir.
Yabancı müzik yayınlarına ara vermeden devam eden Number One FM, parça içeriklerinde dönemin en popüler şarkılarını eklemektedir. Yabancı müzik kanallarında ilk onda ya da ilk yirmide yer alan yeni şarkılar radyodan dinleyicilere anında ulaştırılmaktadır. Hit müzik yayınlarının yanı sıra yabancı duygusal müziklerde de yayınlarına devam eden kanal bireysel dinlemelerin yanı sıra hizmet veren kafelerde de arka planda sıklıkla çalmaktadır. İçeriklerinde Türkçe müziğe yer vermeyen Numberone FM, Türk şarkıcıların yabancı dilde seslendirmiş oldukları parçaları çalmak konusunda sıkıntı yaratmamaktadır. Medyada yer alan haberlerle de ilgilenen kanal, bunun yanı sıra dinleyicilerine internet üzerinden kendine erişim hakkı tanıyabilmektedir.

Numberone Müzik Programları

Dinleyiciler Numberone FM programlarını takip ederek sadece yabancı şarkıları dinlemek gibi bir avantaj sağlamamaktadır. Radyonun bünyesinde yabancı müzik piyasasına hâkim pek çok yayıncı bulunmaktadır. Böylece dinleyiciler yabancı şarkıları dinlemenin yanı sıra yabancı sanatçılar ya da dinledikleri şarkılar hakkındaki haberleri ve küçük anekdotları da öğrenebilmektedir. Sayılan olanakların yanı sıra radyo programları arsında DJ performanslarına da yer verilmektedir.
Numberone FM canlı yayınlarında haftalık olarak en çok çalan ve hızlı bir şekilde yükseliş yaşayan programlar da kendine yer bulmaktadır. Top 10 veya Top 20 listeleri hazırlayan Numberone FM, hazırlamış olduğu güncel listelere girmiş olan parçaları sıralı olarak çalmaktadır. Bu sayede dinleyicilerin yabancı müzik piyasasına hâkim olmaları da sağlanabilmektedir. Radyonun frekans yayınları ülkemizin hemen her yerinden takip edilebilmektedir. Ancak şehir merkezlerine uzak dinleyiciler ya da yayınları yurtdışından takip etmek isteyenler için internet bağlantıları önerilmektedir. Web üzerinden dinlenen yayınlardan da uydu üzerinden dinlenen yayınlardan da frekans kalitesi alınabilmektedir.

Numberone FM Kelimeler;

  • Numberone FM
  • Numberone FM dinle
  • Numberone FM canlı dinle
  • Numberone FM radyo dinle
  • CRL
  • canlı radyo
  • radyo dinle

«
Numberone FM
»
Popüler Radyo Yayınları
CRL