Radyo Dejavu Hakkında Kısa Bilgi:

Radyo Dejavu

Yayın yapan radyo istasyonlarının bir kısmı belli içerikler üzerinden hareket etmektedir. Radyo Dejavu da sadece 80’ler ve 90’lar dönemlerine ait parçaları çalan istasyonlardandır. Nostalji radyosu olarak da bilinen kanal, ülkemizde bir ilk olmak özelliği taşımaktadır. Radyo kanalının dinlenme oranlarının iyi olduğu bilinmektedir. Bu durumun önemli nedenleri arasında ilk önce radyonun seçtiği parçaların kaliteli olması sonrasında ise reklamsız yayın politikası yer almaktadır. Dinleyiciler şarkı aralarına reklam alınmadığı için içerik erişimlerine aralıksız şekilde devam edebilmektedir.
Radyo Dejavu canlı yayınlarında 80’ler ve 90’lardan en hit parçaları sıralı bir şekilde çalmaktadır. Yaşları o zamanlara yetişen dinleyicilerin radyo sayesinde geçmişe dönebilmeleri hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra o zamanın müziğinin enstrümantal olarak günümüzden çok farklı olduğu bir gerçektir. Bu nedenden ötürü Radyo Dejavu popüler kültür şarkılarından sıkılan yeni kuşak için de bir kaçış noktasıdır. Radyo içerisinde ağırlık olarak 80 ve 90’lara yer verilmektedir. Ancak zaman zaman 1970’li yıllardaki parçalar da Radyo Dejavu stüdyolarından dinleyicilere ulaşabilmektedir.  

Radyo Dejavu Yayınları

Bireylerin Radyo Dejavu dinlemek için ellerinde farklı alternatifleri bulunmaktadır. isteyen kullanıcılar online isteyenler ise uygulama indirme metotları ile radyo yayınlarına erişim sağlayabilmektedir. Mobil uygulamalar üzerinden yapılabilen erişimlerde bireyler IOS ve Android cihazlara göre değişim gösteren içerikleri ücretsiz bir şekilde cihazlarına indirebilmektedir. İsteyen dinleyiciler Web Player ile online dileme olanakları elde edebilmektedir. Bu alanda radyo halen Winamp üzerinden de dinlenebilmektedir.
Radyo Dejavu yayınları günümüzdeki şarkılarda olduğu gibi nostaljik şarkılarda da Top 20 ve 10 listeleri yapmaktadır. Üstelik kanal içerisinde yapılan listelerde dönemlere ayrılma sistemi kullanılmaktadır. Böylece 70’ler ve 80’ler şarkıları ayrı ayrı değerlendirilebilmektedir. Top listelere özel programlar yapan radyo bunların yanı sıra karışık yayınlar da sunmaktadır. Karışık yayınlarda sayılan dönemlerin hem en hareketli hem de en duygusal parçaları dinleyiciler ile buluşmaktadır. Dinleyiciler radyonun çalma listelerine eklenmesini istedikleri şarkıların taleplerin sosyal medya hesaplarından gönderebilmektedir. Sosyal medya hesapları aynı zamanda radyo ile iletişim kurulabilmesi açısından da dinleyicilere etkin yardımlarda bulunmaktadır.

Radyo Dejavu Kelimeler;

  • Radyo Dejavu
  • Radyo Dejavu dinle
  • Radyo Dejavu canlı dinle
  • Radyo Dejavu radyo dinle
  • Canlı Radyo Dejavu dinle

«
Radyo Dejavu
»
Popüler Radyo Yayınları
CRL