Radyo Turkuvaz Hakkında Kısa Bilgi:

2009 da, Türkiye'nin Radyosu, sloganı ile yayınlanmaya başlamıştır. Genel itibari ile pop ve fantezi müzik yayınlamaktadır. Türksat 3A uydusu ile tüm Avrupa'da ve İnternet üzerinden de yayınına devam etmektedirler.

Radyo Turkuvaz

Radyo Turkuvaz’ın dinleyicileri ile ilk kez 2009 yılında buluştuğu bilinmektedir. Yayın hayatına oldukça iddialı olarak giriş yapan kanalın kırk farklı merkezden dinlenebilmesi mümkün olmuştur. Zaman içerisinde sistemlerini geliştiren kanalda, ülkemizin bilinen radyo programcıları yer almaktadır. Bu sayede 2009 yılında açılan Radyo Turkuvaz müzik yayınları ile de eğlenceli programları ile de dinleyicilerini kendine ortan etmeyi başarmıştır.
Radyo Turkuvaz’ın en önemli özelliklerinden biri sıradanlıktan kurtulması olarak gösterilmektedir. Gelecek görüşleri neden ile Radyo Turkuvaz canlı yayınlarına farklı bir şekilde devam etmeye karar vermiştir. 2014 yılında verilen karar neticesinde Radyo Turkuvaz, karasal yayınlarından tam anlamı ile çekilmiştir. Bu sayede radyonun internet radyoculuğunda sistem gelişimini daha rahat yapabilmesi sağlanmıştır. Günümüzde Radyo Turkuvaz erişimleri online sistemler aracılığı ile sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra radyo akıllı cep telefonlarından ya da tabletlerden de bağlantı kurulma özelliğine sahiptir. Ayrıca radyonun farklı kanallar üzerinden farklı programlar ile dinleyicilerine ulaştığı da bilinenler arasındadır.

Radyo Turkuvaz İçerik Bilgileri

Radyonun dijital hali olarak tanımlanan Radyo Turkuvaz, Turkuvaz Radyolar başlığı altında bulunan istasyonlardan biridir. Ayrıca Radyo Turkuvaz, sistemin ilk kanalı olmak özelliği de taşımaktadır. Turkuvaz Radyolar içerisinde; Radyo Enerji, Turkuvaz Romantik, Vav Radyo, Turkuvaz Efsane ve Radyo Soft gibi isimler bulunmaktadır. Radyo Turkuvaz’da da olduğu gibi sayılan radyolarda da erişimler internet bağlantıları ile sağlanmaktadır.
Radyo Turkuvaz içerik bakımından Türkçe şarkılar çalmaktadır. Radyoda en çok yer verilen Türkçe şarkı türü ise poptur. Ancak isteklere göre içerik güncellemesi yapan kanalda unutulmayan şarkılara da yer verilmektedir. “24 Saat Sizi Dinleyen Radyo” sloganı bulunan Radyo Turkuvaz, popüler şarkıları daha çok çalmaktadır. Ayrıca radyonun internet sitesinde en çok istek alan şarkıların listeleri bulunmaktadır. listelerin incelenmesinin yanı sıra listede bulunan şarkıların online olarak dinlenebilmesi de mümkündür. Üstelik dinleyiciler Radyo Turkuvaz internet sitesine girdiklerinde sağ kısımda “Canlı Yayına Mesaj Gönder” yazısını görebilmektedir. Bu butona basan kullanıcılar programcılara hem konuşulan konu hakkındaki görüşlerini hem de radyoda dinlemek istedikleri parçanın ismini gönderebilmektedir.

Radyo Turkuvaz Kelimeler;

  • Radyo Turkuvaz
  • Radyo Turkuvaz dinle
  • Radyo Turkuvaz canlı dinle
  • Radyo Turkuvaz FM dinle
  • Radyo Turkuvaz radyo dinle
  • CRL
  • canlı radyo
  • radyo dinle

«
Radyo Turkuvaz
»
Popüler Radyo Yayınları
CRL