Radyo Üniversite Hakkında Kısa Bilgi:

Bir üniversite radyosudur Konya'da kurulmuştur. Temelde eğitim amaçlı bir kuruluştur. Selçuk Üniversitesine bağlı olarak yayına devam etmektedir. 1994 'te kurulmuştur.

Radyo Üniversite

Günümüzde üniversitelerin kendilerine özel radyolarının bulunduğu bilinmektedir. Ancak Radyo Üniversite bu alanda en eski radyo kuruluşlarından biridir. Radyonun test yayınlarına 1994’ün ilk aylarında başladığı bilinmektedir. Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından hizmete açılan radyo, test yayınlarına bir süre devam etmiştir. Aynı senenin son aylarına yaklaşıldığında ise Radyo Üniversite düzenli olarak yayın yapan istasyonlardan biri haline gelmiştir.
Radyo Üniversite yayınları ilk dönemlerinde bilgi amaçlı olarak devam ettirilmiştir. Radyoda hem üniversite ile hem de ülke ile alakalı olan bilgi paylaşımları yapılmıştır. Günümüzde ise Radyo Üniversite pop müzik yayınları yapan istasyonlardan biri olarak anılmaktadır. Radyomun merkezi halen Selçuk Üniversite içerisinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yayınlar da halen üniversitenin iletişim fakültesi tarafından yönlendirilmektedir. Ancak zaman içerisinde Radyo Üniversite kullanmış olduğu ekipmanlarda yenilemelere gitmiştir. Bu sayede net bir ses kalitesi garantisi ile radyo dinlemek mümkün olmaktadır. Üstelik 91.5 frekansı üzerinden yayınlarına devam eden istasyon, online şekilde de dinlenebilmektedir.

Radyo Üniversite Dinle

Bireylerin Radyo Üniversite dinlemeleri için online sistemleri tercih etmeleri halinde farklı programlara ihtiyaçları olmamaktadır. Bunun nedeni ise, istasyonun yayınlarını sadece internet üzerindeki Player sistemi üzerinden yapabilmektedir. Yayınlara bağlantı kurabilmek için Player üzerinde yer alan Play butonuna basmak yeterlidir. Radyonun sloganının “Hep Daha İyi Olmalıyız” şeklinde olduğu bilinmektedir. İstasyon soğanına uygun olarak hareket ettiğini içerik ve bağlantı sistemlerini yenileyerek kanıtlamıştır.
Radyo Üniversite canlı yayınları istasyonun resmi sitesinden de takip edilebilmektedir. Resmi internet sitesinde aynı zamanda yayın akışı ve radyoda program yapan sunucular ile alakalı olarak bilgilendirmeler de yapılmaktadır. Bunun yanı sıra Selçuk Üniversitesi öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikler için de radyonun internet sitesi kullanılabilmektedir. Etkinlik bilgilendirmeleri aynı zamanda radyonun yayınları takip edilerek de öğrenilebilmektedir. Bunların yanı sıra radyo sadece kaliteli müzik için de dinlenebilmektedir. Radyo müzikleri eski ve yeni pop şarkılardan oluşmaktadır. İstek şarkıları ve en çok talep edilen parçaları da çalan radyo, etik unsurlara da olabildiğince dikkat etmektedir. Bu sayede radyo yayınlarının kalite grafiği yükselmektedir.

Radyo Üniversite Kelimeler;

  • Radyo Üniversite
  • Radyo Üniversite dinle
  • Radyo Üniversite canlı dinle
  • Radyo Üniversite FM dinle
  • Radyo Üniversite radyo dinle
  • CRL
  • canlı radyo
  • radyo dinle

«
Radyo Üniversite
»
Popüler Radyo Yayınları
CRL