Semerkand Radyo Hakkında Kısa Bilgi:

Semerkand Radyo

Semerkand Radyo, İslami yayın yaptığı bilinen radyo istasyonlarından biridir. Ancak radyonun yayın hacmi sadece İslami yayınlardan ibaret değildir. Dinleyiciler tercihlerini Semerkand Radyo’dan yana kullandıklarında dimi içerikli programların yanı sıra eğitim, kültür ve sanat programlarını da dinleyebilmektedir. Radyonun şuan kullandığı ismini 2012 yılında edindiği bilinmektedir. 2012 yılından önce ise Semerkand Radyo, Radyo On Beş olarak yayınlarını sürdürmüştür.
Dinleyiciler Semerkand Radyo yayınları sırasında “Hayatın Kalbine” sloganını duymaktadır. Yayınlarına kolay erişim sağlamak için radyonun internet sitesi de büyük oranda geliştirilmiştir. Bu sayede internet sitesinde arşiv özelliği eklenmiştir. Arşiv özelliği sayesinde radyoda daha önce yayınlanmış olan tüm programlar sonradan dinleyebilmektedir. Üstelik kanal, programlarını kategorilerine göre ayırarak arşivlemektedir. Böylece bireyler hangi türden kaçırdıkları program varsa direkt o kategori içerisine girerek istedikleri yayınlara erişim sağlayabilmektedir. Dinleyicilerin programları ve radyoyu, internet sitesinden canlı olarak dinlemeleri de mümkündür. hazır bir Player sayesinde site online yayın yapmaya devam etmektedir.

Semerkand Radyo Canlı Yayın

Dinleyiciler Semerkand Radyo canlı yayınlarına internet bağlantılarını mobil cihazları ile de kurabilmektedir. Mobil cihaz bağlantılarında sitenin teknik altyapısı sayesinde kesinti olmamaktadır. Radyonun yayınları esnasında İslami bilgileri en doğru şekilde verebilmek için kaynak belirttiği de bilinmektedir. Böylece özellikle son yıllarda ortaya çıkan bilgi kirliliği de önlenmeye çalışılmaktadır. Dinleyiciler radyoya aktif katılımcı olarak sorularını yöneltip, ilahi ve ezgi isteyebilmektedir.
İslami yayın yapan radyo kanallarının büyük bir kısmının çizgisi birbirine benzemektedir. Ancak Semerkand FM bu alanda kendine özel bir yol belirlemiştir. Örneğin radyo programları içerisinde aile yaşamı ve çocuk eğitimi gibi özel yayınlar da yapılmaktadır. Uzman konuklar eşliğinde sunumu gerçekleştirilen programlar, dinleyicilerin en doğru bilgileri almasını sağlamaktadır. Bilgilendirici programlar da dinleyici katılımları ile ilerlemektedir. Bireyler içerikler ile alakalı olan sorularını telefon bağlantıları ile uzmanlara yöneltebilmektedir. Telefon bağlantılarının yanı sıra programlar için sosyal medya ve belirtilen mesaj hatları üzerinden de soru iletimi mümkündür. Dinleyiciler Semerkand Radyo ile özellikle Ramazan aylarında belli saatlerde hatim programlarına katılarak Kur’an’ı Kerim’i de bitirebilmektedir.

Semerkand Radyo Kelimeler;

  • Semerkand Radyo
  • Semerkand Radyo dinle
  • Semerkand Radyo canlı dinle
  • Semerkand Radyo radyo dinle
  • Canlı Semerkand Radyo dinle

«
Semerkand Radyo
»
Popüler Radyo Yayınları
CRL