Show Radyo Hakkında Kısa Bilgi:

Yayına başladığına İngilizce ve Fransızca yayınlanan kanal sonrasında tercihini Türkçe olarak değiştirmiş ve yalnızca Türkçe müzik kanalı olmuştur. 2012 yılında TMSF tarafından satışa çıkarıldı ve Planet Yerli Televizyon yayıncılığına devredildi.

Show Radyo

Show Radyo, Show TV ile eş zamanlı olarak yayın hayatına başlamış olan bir radyo istasyonudur. İlk yayınlarını 10 Temmuz 1992 yılında gerçekleştiren kanal bu sayede Türkiye’nin en eski radyo kanallarından biri olmak özelliğine de sahiptir. Kanalın ilk yayınlarına Erol Aksoy önderliğinde merhaba dediği de bilinen geçekler arasındadır. Kanalın merkezi kurulum yılından bu yana İstanbul’da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kanal ulusal yayınlarında frekans üzerinden de hizmet sunumu gerçekleştirmektedir.
Radyolar yayın politikalarında ağırlıklı şekilde çaldıkları parçalara da yer vermektedir. Bu bağlamda Show Radyo canlı yayınlarında Türkçe pop müzikler çalan bir istasyondur. Radyonun yayın içerikleri bakımından sadece yeni olan pop şarkılara yer vermediği de bilinmektedir. Ülkemizin en önde gelen sanatçıların unutulmaz pop şarkıları da radyo frekansında kendine yer bulabilmektedir. Üstelik radyo kendine özel uygulamalara da sahiptir. Dinleyiciler Show Radyo internet sayfasından uygulamaları ücretsiz bir biçimde indirebilmektedir. Uygulamalar güncel olarak sunulduğundan dolayı herhangi bir bağlantı sıkıntısı da yaşanmamaktadır.

Show Radyo Programları

Radyo programları farklı formatlar üzerinden oluşturularak geniş bir dinleyici kitlesine erişim sağlamak amacı ile yayınlanmaktadır. Show Radyo programlarında ülkemizin en ünlü isimleri ile çalışmaktadır. Dinleyiciler Okan Bayülgen, Emel Müftüoğlu ya da Cengiz Semercioğlu gibi isimlerin sunduğu programları naklen dinleyebilmektedir. Show Radyo içerisinde düzenli bir şekilde yayınlanan programların isimleri ise Evinizin Oğlu, Kabareden Naklen, Mayın Tarlası, Ters Köşe ve Emel ile Oynar Mısın? şeklinde devam etmektedir.
Bireylerin Show Radyo dinlemek için internet üzerinden hareket etmelerinde online sistemlerin kullanımı gerekmektedir. Bu bağlamda öncelikle uygulamalara gereksinim olmadan radyo dinlemek olanakları sunulmaktadır. Radyo yayınlarına internet yerine Türksat 4A uydusundan bağlantılar kurulabilmektedir. İnternet, uydu ya da frekans fark etmeksizin kanal yayınlarının tamamında sorunsuz şekilde bağlantı garantisi verilebilmektedir. Üstelik radyoda canlı yayınlarda sıradaki parçaların ne olduğu internet sitesi üzerinden görüntülenebilmektedir. Show Radyo istasyonu farklı radyo istasyonları ile ortak yayınlar da yapabilmektedir. Bilinenlere göre Radyo Viva, Show Radyo’nun kardeş radyo istasyonu olarak ulusal yayın hayatını aralıksız olarak sürdürmektedir.

Show Radyo Kelimeler;

  • Show Radyo
  • Show Radyo dinle
  • Show Radyo canlı dinle
  • Show Radyo radyo dinle
  • Show Radyo FM dinle
  • CRL
  • canlı radyo
  • radyo dinle

«
Show Radyo
»
Popüler Radyo Yayınları
CRL