TRT FM Hakkında Kısa Bilgi:

Türkiye Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ile dönüşümlü yayın yapan (İstanbul, Ankara, İzmir) Trt FM Türkiye'nin ilk radyo kanalıdır. Kaliteli ve en çok dinlenen radyo kanalların dandır bunda 24 saat yayın yapmasının önemi büyüktür. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde bölge müdürlükleriyle hizmetine devam etmektedir. Ülkemizde tüm illerimizde ve dahi ilçelerde dinlenebilen tek radyo kanalıdır.

TRT FM

TRT FM yayınlarına 1964 yılında başlamıştır. Bu nedenden ötürü Türkiye’nin radyoculukta ilkleri yaşatan kanalı olarak bilinen TRT FM, yayınlarına günümüzde de devam etmektedir. Radyonun farklı şehirlerde stüdyoları bulunmaktadır. Frekans üzerinden olduğu gibi internetten de dinlenebilen radyoda yayınlar; İzmir, Ankara ve İstanbul stüdyolarından gerçekleştirilmektedir. TRT FM radyo yayınları sayılmış olan il merkezlerinden dönüşümlü bir şekilde yapılmaktadır. Radyonun ana kanalında popüler müzik ağırlıklı içeriklerin yayınlandığı bilinmektedir. Ayrıca interaktif programlar sayesinde dinleyiciler, radyoya telefonla bağlanabilmektedir.
TRT FM yayın hayatına farklı kanallar ekleyerek devam eden radyolar arasındadır. Bu alanda TRT Radyo1, TRT Bölge Radyoları, TRT FM, TRT Radyo Haber, TRT Radyo 3, TRT Türkü, TRT Nağme şeklinde farklı alternatiflerin dinlenmesi mümkündür. TRT FM yayınlarında dinleyicilerine sadece telefonla bağlanmak hakkı vermemektedir. Kanalda canlı yayın yapan programcılar aynı zamanda sosyal medya gibi hesaplar üzerinden de dinleyicilerinin fikirlerini almaktadır. Ayrıca radyonun resmi internet sayfasında da iletişim adı altında bir başlık bulunmaktadır. Resmi iletişim sistemleri için ise bu alan tercih edilmelidir.

TRT Radyo

Yayınlarında TRT Radyo ismini de kullanabilen TRT FM içerisinde farklı programlar da bulunmaktadır.. Radyonun kanallarının fazla olması programlarının sayısının da büyük oranda artmasını sağlamıştır. Ancak bu alanda haberler gibi içeriklerin tüm kanallarda ortak yayın şeklinde sunulduğu da bilinmektedir. Bunun haricinde TRT FM programlarının güncel olarak devam edenleri; 7 Nota Dünden Yarına Müzik, Açık Denizlere, 3 Büyük B, Ağıtlar, Ağır Havalar, Akdeniz’in Renkleri ve Akşam Faslı şeklindedir. Radyonun sloganı olarak “Türkiye’nin Ortak Sesi” belirlenmiştir. Programlarından da anlaşıldığı gibi her müzik türüne yer verilen TRT FM bu sayede ortak ses olmak iddiasını güçlendirmektedir. Ayrıca yine TRT FM bünyesinde bulunan ve yayınlarını Kürtçe olarak devam ettiren devlet onaylı bir kanal daha vardır. Açıldığı dönemden bu yana pek çok alanda konuşulan bu kanal halen TRT FM bünyesinde yayınlarına devam etmektedir. Böylelikle özellikle doğu bölgelerinde Türkçe konusunda sıkıntı çeken bireyler için hazırlanan programlarla onların da keyifli vakit geçirmeleri hedeflenmektedir.

TRT FM Kelimeler;

  • TRT FM
  • TRT FM dinle
  • TRT FM canlı dinle
  • TRT FM radyo dinle
  • CRL
  • canlı radyo
  • radyo dinle

«
TRT FM
»
Popüler Radyo Yayınları
CRL