Radyo Viva Hakkında Kısa Bilgi:

Radyo Viva Türkçe pop ve fantezi müzikle dinleyenlerine bir müzik ziyafeti sunar. 'Türkçe Müziğin Keyfi' nidasıyla sevenlerine seslenen kanal 12 Haziran 1999 yayın hayatına başladı. Konukları ve hediyeleri ile dinleyenlerinin beklentileri karşılar. Radyo Viva, 2011 itibari ile, TMSF tarafından İlbak Holding'e satıldı.

Radyo Viva

Ülkemizde yeni açılan pek çok radyo istasyonu bulunmaktadır. Radyo Viva radyoculuk sektöründe 1999 yılından bu yana hizmet sunumu yapmaktadır. “Türkçe Müziğin Keyfi” şeklindeki slogan tanımlaması ile yola çıkan radyo, geçen zamanla birlikte popülerliğini yitirmemiştir. Aksine radyo, teknolojik ilerlemeleri takip ederek yayınlarının her zamankinden daha fazla takip edilmesini sağlamıştır. Show Radyo ile kardeş yayın yaptığı da bilinen istasyon frekanslı dinletilerinde karasal yayın bandını bir hayli geliştirmiştir. Ancak günümüzde karasal yayınlardan ziyada online sistemler üzerinden radyo dinlenmektedir.
Radyo Viva canlı olarak dinlemek karasal yayın bandının yanı sıra internet sistemleri ile de mümkündür. Böylece bireyler internet bağlantılarının olduğu her an radyo yayınlarına erişim sağlayabilmektedir. Online sistemler üzerinden dinletilerine ilk başladığı zamanlarda radyonun sadece bilgisayar bağlantıları ile dinlendiği bilinmektedir. Ancak günümüzde Radyo Viva yayınlarını mobil cihazlar ile de dinleyebilirsiniz. Mobil bağlantılar için bilinen genel kanının aksine hiçbir program ve uygulama indirmek gibi bir zorunluluk da bulunmamaktadır.

Radyo Viva Yayınları Hakkında

Radyo Viva yayınlarını on üç farklı merkezden gerçekleştirmektedir. Günümüze kadar radyoda oldukça fazla sayıda sunucu yayın yapmıştır. Radyo Viva yayınlarında öncü olmak gibi bir politika izlemektedir. Bu neden yüzünden bir müzik türüne odaklanmak yerine radyo içerisinde birden fazla müzik türü çalmaktadır. Ağırlık pop müziklerinden yana olsa da dinleyicilerin isteklerine binaen arabeskten fantezi müzik yayınlarına kadar hemen her türlü parça Radyo Viva ile dinlenebilmektedir.
Verilere göre en çok dinlenen radyolar arasında bulunan Radyo Viva programları devamlı şekilde güncellenmektedir. Böylece radyo dinleyicilerin son çıkan parçalardan haberleri ölmektedir. Radyoda günümüzde de dinlenen programlar arasında; Didem ile Kahve Molası, Doğan Canlı, En Beğenilen, Viva Ekstra, İnce Ayar, Ebru Yaşar ile Yaşam gibi isimler göze çarpmaktadır. Yayıncılarını ünlü ve başarılı isimlerden seçen radyo bu sayede dinlenme oranlarında da herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmamaktadır. Dinleyicilerin radyo içerisinde yer alan iletişim sistemleri sayesinde radyoya her an erişim sağlamaları da mümkündür. Üstelik dinleyiciler interaktif anında programlarda katılımcı da olabilmektedir.

Radyo Viva Kelimeler;

  • Radyo Viva
  • Radyo Viva dinle
  • Radyo Viva canlı dinle
  • Radyo Viva radyo dinle
  • Radyo Viva FM dinle
  • CRL
  • canlı radyo
  • radyo dinle

«
Radyo Viva
»
Popüler Radyo Yayınları
CRL